BLOGLAR

Biltek Tasarım Logo Halka
 • EKİM152018

  Html5 Nedir ?

  Açılımı Hyper Text Markup Language olan html5 nedir? Ve nasıl ortaya çıkmıştır soruları son dönemlerde dikkat çekici olmaya başlamıştır. Tim Berners tarafından CERN laboratuvarında 1991 yılında ortaya çıkarılan html, web ‘in ortaya çıkışı olarak kabul edilmektedir. Html ‘nin son sürümü olarak kabul edilen hmtl5, internet sisteminin en önemli teknolojilerinden biridir.

  devamını oku
 • EKİM152018

  Sql Nedir ?

  Türkçe anlamı sorgu dili olan Structered Query Language yani sql, herhangi bir programlama değildir. Veritabanı işlemleri için kullanılan bir alt dil olarak da bilinir. Bilgisayar ortamına aktarılmış olan işlenmemiş bilgilere veri denilmektedir. Bilgisayara girilen ve bilgisayar tarafından saklanan her şey veridir.

  devamını oku
 • EKİM152018

  Html Nedir?

  Web sitelerinin kurulumu, genel olarak site tasarımı ile ön plana çıksa da sitenin düzenli bir biçimde çalışabilmesi için amaca uygun bir işaret dilinin kullanılması gerekir. İşaretleme dili için html ifadesi de sık sık kullanılır. Tam anlamı ile tek başına bir programlama dili olarak da ifade edilemeyecek olan html nedir ve ne işe yarar?

  devamını oku
 • EKİM152018

  GÜÇLÜ İNSAN; SU GİBİDİR

  Aile ve sosyal çevremizde, çalıştığımız işyerinde birlikte olduğumuz insanlarla yüzeysel iletişim kurarız genellikle. O kişilerin kişisel derinliklerine inmeye pek zamanımız yoktur. Ama bazı kişiler vardır ki fark edilmeye değerler. Bu kişiler üst düzey makamlarda olmayabilirler ama kişilikleri ve insani değerleriyle Güçlü Kişilerdir, Fark Yaratabilecek potansiyelleri vardır. Bu kişileri diğerleri arasından ayırt edip yüceltmek hem topluma genel olarak hem de kendimize bireysel olarak manevi katkı sağlar.

  devamını oku
 • EKİM082018

  BANA HASTALIĞINI SÖYLE, SANA KARAKTERİNİ SÖYLEYEYİM

  Fiziksel hastalıklar ile ruh halimiz arasındaki bağlantının kanıtları gün geçtikçe artıyor. Artık tamamen fiziksel düşünen doktorlar da hastaların yaşam koşullarına, karakter yapılarına odaklanarak teşhis, tedavi belirlemeye, hatta hastayı psikoloğa yönlendirmeye başladılar. Bazı önemli hastalıklar ile hastaların kişilik arasında gözleme dayalı bağlantılar bu yazıda ele alınmıştır.

  devamını oku
 • EKİM062018

  İfade Etmede Dahiyane Metod

  Yabancı dil bilmek insanlarla iletişimde çok avantaj sağlıyor. Ancak aynı dili konuşan insanlarda bile zaman zaman iletişim sorunları olabiliyor. Bazı iletişim sorunlarında kullanılabilecek bir metod var.

  devamını oku
 • EYLÜL302018

  3 YAŞINDAKİ KIZIMDAN ALDIĞIM İŞ DERSİ

  Günlük yaşam ile İş yaşamı hem birbirine etki eder, hem de birbirinden ayrılamaz. İşte yaşanan başarı ve sorun halleri iş dışına da taşar, günlük yaşamda farkına varılan bir durum iş ortamına da adapte edilir. Her durumu hem iş hem aile hem de sosyal yaşantımızı için kendimize huzur, mutluluk getirecek şekilde değerlendirmeliyiz.

  devamını oku
 • EYLÜL222018

  Sizi İşten Nasıl Kovacaklar

  Bir iş yerinden ayrılmanın çeşitli yolları vardır. Bu istifa/kovulma mutlaka bir gün gerçekleşecek, ama nasıl bir biçimde olacak ! İşte tüm dünyanın ortak sorunu bu.

  devamını oku